متن كامل خبر
به‌همت دانشجوی مبتکر جهاد دانشگاهی، دستگاه نشانی‌یاب شهری طراحی و ساخته شد

تاريخ خبر : 2/11/1385امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 1624

- فرق اساسی این دستگاه با نمونه‌های مشابه موجود این است که این دستگاه تلفیقی از تصویر سه‌بعدی، متحرک بودن، اعلام مسیر، فاصله و ... است که بر روی مونیتور مخصوص رؤیت می‌شود و با حرکت موس به هر جهت تصویر و اطلاعات آن رؤیت می‌گردد و جستجوگر به‌راحتی امکان دستیابی به محل مورد نظر خود را در هر مکان یا خیابان از شهر خواهد داشت.

 

     

به‌همت دانشجوی مبتکر جهاد دانشگاهی،

دستگاه نشانی‌یاب شهری طراحی و ساخته شد

ü فرق اساسی این دستگاه با نمونه‌های مشابه موجود این است که این دستگاه تلفیقی از تصویر سه‌بعدی، متحرک بودن، اعلام مسیر، فاصله و ... است که بر روی مونیتور مخصوص رؤیت می‌شود و با حرکت موس به هر جهت تصویر و اطلاعات آن رؤیت می‌گردد و جستجوگر به‌راحتی امکان دستیابی به محل مورد نظر خود را در هر مکان یا خیابان از شهر خواهد داشت.

 

 

دانشجوی مبتکر مرکز علمی و کاربردی جهاد دانشگاهی دانشگاه تربیت‌معلم موفق به ساخت دستگاه نشانی‌یاب شهری شد.

به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «‌مجتبی حیدری هراتمه» ‌دانشجوی مرکز علمی و کاربردی جهاد دانشگاهی دانشگاه تربیت‌معلم سازنده‌ی این دستگاه گفت:‌ این دستگاه همان‌طور که از نامش پیداست برای پیدا کردن نشانی مراکز و محل‌های مورد نظر در سطح شهرهاست و اگرچه بعضی نمونه‌ها از این دستگاه در مجامع موجود است که کار نشانی‌یابی را از طریق گراد، نقشه و ... انجام می‌دهد اما فرق اساسی این دستگاه با نمونه‌های مذکور این است که این دستگاه تلفیقی از تصویر سه‌بعدی، متحرک بودن، اعلام مسیر، فاصله و ... است که بر روی مونیتور مخصوص رؤیت می‌شود و با حرکت موس به هر جهت تصویر و اطلاعات آن رؤیت می‌گردد و جستجوگر به‌راحتی امکان دستیابی به محل مورد نظر خود را در هر مکان یا خیابان از شهر خواهد داشت.

وی افزود: اجزای این دستگاه شامل: صفحه‌ی نمایشگر، موس، چشم اجرا و کلید تنظیم است و هزینه‌ی هر دستگاه در تولید انبوه به 15 میلیون ریال می‌رسد که می‌تواند در مسیر خیابان‌های شلوغ، چهارراه‌ها و حتی سازمان‌های دارای کارکنان بالا  قرار گرفته و نصب شود.

وی در پایان گفت:‌ این دستگاه دارای گواهینامه‌ی ثبت اختراع از اداره‌ی کل مالکیت صنعتی کشور بوده و در آزمون نمونه‌ای پاسخ مناسبی به اهداف مورد نظر طراح داده است.

گفتنی است «مجتبی حیدری هراتمه» پیش از این، سه ابتکار و اختراع شامل: «مشعل آبی» برای زیباسازی فضای آسمان شهرها، «نان‌پز لقمه‌ای» برای کاهش ضایعات نان و «دستگاه آب‌میوه‌گیری» نیز ساخته و به‌ثبت رسانده است.

 

 

 

 

 

 

 


     منبع خبر : ايسنا

بازگشت