متن كامل خبر
توسط یک دانشجوی برق دانشگاه شیراز، یک سیستم آموزشی ویژه‌ی نابینایان با عنوان «جعبه نابینایان» پیاده‌سازی شد

تاريخ خبر : 2/11/1385امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 1562

- فایده‌ی قابل در به‌کارگیری رله‌ها، برنامه‌نویسی میکروکنترلر به‌طور کامل و توانایی در ایجاد تغییرات، استفاده از سلول‌هایی که حکم سلول‌های خط بریل را دارند و تسهیل در امر آموزش و یادگیری نابینایان از جمله ویژگی‌های طرح «جعبه‌ی نابینایان» می‌باشد.

     

توسط یک دانشجوی برق دانشگاه شیراز،

یک سیستم آموزشی ویژه‌ی نابینایان
با عنوان «جعبه نابینایان» پیاده‌سازی شد

ü فایده‌ی قابل در به‌کارگیری رله‌ها، برنامه‌نویسی میکروکنترلر به‌طور کامل و توانایی در ایجاد تغییرات، استفاده از سلول‌هایی که حکم سلول‌های خط بریل را دارند و تسهیل در امر آموزش و یادگیری نابینایان از جمله ویژگی‌های طرح «جعبه‌ی نابینایان» می‌باشد.

 

 

برگزیده‌ی دوم جشنواره‌ی خوارزمی و طراح «جعبه‌ی نابینایان» گفت: ایده‌ی برگرفته شده‌ی طرح از خط بریل است.

به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «محمد بصیری» برگزیده‌ی دوم جشنواره‌ی خوارزمی و دانشجوی سال اول رشته‌ی برق مهندسی دانشگاه شیراز در جمع خبرنگاران افزود: جعبه‌ی نابینایان شامل بوردهای آموزشی است که با اتصال به یکدیگر از طریق یک سیستم میکروکنترلی یک مجموعه‌ی آموزشی معلم و دانش‌اموز را پیاده‌سازی کرده است.

به‌گفته‌ی وی، ایده‌ی به‌کارگیری رله‌ها، برنامه‌نویسی میکروکنترلر به‌طور کامل و توانایی در ایجاد تغییرات، استفاده از سلول‌هایی که حکم سلول‌های خط بریل را دارند و تسهیل در امر آموزش و یادگیری نابینایان از جمله ویژگی‌های طرح «جعبه‌ی نابینایان» می‌باشد.

این پژوهشگر جوان نیز با انتقاد از عدم حمایت از طرح‌های پژوهشی پژوهشگران جوان گفت: متأسفانه برای طرح‌های تحقیقاتی وام نمی‌دهند اما اگر به خودمان وام بدهند می‌توانیم اختراع کنیم البته وام هم نباید دوندگی و سرخوردگی داشته باشد و یا مثل متکدیان با ما رفتار کنند چرا که اغلب جاها که رفته‌ایم برخوردها به همین‌صورت بوده است و متأسفانه مخترع بودن در ایران تبدیل به اسمی مضحک شده است.

 

 

 


     منبع خبر : ايسنا

بازگشت