متن كامل خبر
به‌همت مبتکر جوان ایرانی، پایه‌ی هوشمند مانیتور LCD طراحی و ساخته شد

تاريخ خبر : 4/11/1385امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 1644

- در این پایه، ساختار مکانیکی با بهره‌گیری از دو استپ موتور در نظر گرفته شده و می‌توان برای کاهش وزن پایه از سروموتور استفاده کرد. - با استفاده از یک مکانیزم و برنامه‌ی نرم‌افزاری طراحی شده می‌توان با حرکت ماوس در یک راستا به‌صورت حرکت رفت و برگشتی حرکت دورانی به اندازه 180 درجه عمود بر سطح به هر دو طرف ایجاد کرد و با حرکت ماوس در جهت عمود بر راستای قبلی، شاهد حرکت دورانی عمود بر راستای حرکت دورانی اول خواهیم بود. - این پایه لزوماً برای استفاده‌ی LCD نیست و با استفاده از موتورهای قوی‌تر می‌توان در تلویزیون‌ها و وسایل مخابراتی نیز از آن بهره جست.

به‌همت مبتکر جوان ایرانی،

پایه‌ی هوشمند مانیتور LCD طراحی و ساخته شد

ü در این پایه، ساختار مکانیکی با بهره‌گیری از دو استپ موتور در نظر گرفته شده و می‌توان برای کاهش وزن پایه از سروموتور استفاده کرد.

ü با استفاده از یک مکانیزم و برنامه‌ی نرم‌افزاری طراحی شده می‌توان با حرکت ماوس در یک راستا به‌صورت حرکت رفت و برگشتی حرکت دورانی به اندازه 180 درجه عمود بر سطح به هر دو طرف ایجاد کرد و با حرکت ماوس در جهت عمود بر راستای قبلی، شاهد حرکت دورانی عمود بر راستای حرکت دورانی اول خواهیم بود.

ü این پایه لزوماً برای استفاده‌ی LCD نیست و با استفاده از موتورهای قوی‌تر می‌توان در تلویزیون‌ها و وسایل مخابراتی نیز از آن بهره جست.

 

 

جوان مبتکر همدانی موفق به طراحی و ساخت پایه‌ی هوشمند مانیتور LCD تحت‌کنترل کاربر و چرخش دو بعدی از طریق حرکت ماوس و صفحه‌کلید شد.

به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «محمدرضا ربیعی» مخترع این پایه‌ی هوشمند گفت: پایه‌ی طراحی‌شده - که به‌شکل استوانه طراحی شده - بین چهار تا پنج کیلوگرم وزن دارد و دارای قطر 20 و با ارتفاع 18 سانتی‌متری است.

وی با بیان این‌که نمونه‌ی ساخته شده، نمونه‌ای آزمایشی است اضافه کرد: پایه‌ی در نظر گرفته شده به هر شکل منظم و نامنظم زیبا در خط تولید قابل تغییر است.

«ربیعی» خاطر نشان کرد: در این پایه، ساختار مکانیکی با بهره‌گیری از دو استپ موتور در نظر گرفته شده و می‌توان برای کاهش وزن پایه از سروموتور استفاده کرد.

وی هزینه‌ی به‌ثمر رسیدن این اختراع را یک‌میلیون تومان برشمرد و گفت: با استفاده از یک مکانیزم و برنامه‌ی نرم‌افزاری طراحی شده می‌توان با حرکت ماوس در یک راستا به‌صورت حرکت رفت و برگشتی حرکت دورانی به اندازه 180 درجه عمود بر سطح به هر دو طرف ایجاد کرد و با حرکت ماوس در جهت عمود بر راستای قبلی، شاهد حرکت دورانی عمود بر راستای حرکت دورانی اول خواهیم بود.

«ربیعی» خاطر نشان کرد: در نمونه‌ی آزمایشی، حرکت دورانی تا 10 درجه به هر سمت قابل انجام است که این حرکت‌ها با دکمه‌های جهتی صفحه‌کلید نیز قابل انجام است.

وی مدت زمان طراحی و ساخت این نمونه را هشت‌ماه اعلام کرد و گفت: نمونه‌ی طراحی شده برای کاربران دارای ناتوانی جسمی، مانیتورهای اتاق عمل و نیز کنفرانس‌ها، ساختمان‌های لوکس، منازل هوشمند، مکان‌های آموزشی نظیر دانشگاه‌ها و اماکنی - که دسترسی به LCD دشوار است - قابل استفاده خواهد بود.

مبتکر جوان همدانی از دیگر موارد استفاده از این اختراع را در دوربین‌های نظامی و امنیتی در مرزها، پادگان‌ها و ساختمان‌های امنیتی و تجهیزات ستاره‌شناسی و گیرنده‌های ماهواره‌ای اعلام کرد.

«ربیعی» با اذعان به‌وجود نمونه‌های خارجی این پایه هوشمند گفت: این پایه لزوماً برای استفاده‌ی LCD نیست و با استفاده از موتورهای قوی‌تر می‌توان در تلویزیون‌ها و وسایل مخابراتی نیز از آن بهره جست. 

این مخترع با تأکید بر این‌که زیبایی پایه‌ی طراحی شده، هماهنگی رنگ و شکل ظاهری آن با LCD مورد توجه ویژه بوده است اضافه کرد: شرکت‌های کامپیوتری - که خواهان تولید این طرح هستند - می‌توانند با طراحی‌های جذاب و متنوع خود علاوه بر زیبایی مبتنی بر پایه‌ی LCD سلیقه‌ی مشتریان را نیز تأمین کنند.

 

 

 

 

 

 

 


     منبع خبر : ايسنا

بازگشت