متن كامل خبر
امیدی تازه برای درمان مبتلایان به آسیب‌های مغزی: مغز انسان و تولید سلول‌های تازه

تاريخ خبر : 28/11/1385امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 949

- دانشمندان پیش از این می‌دانستند که مغز سایر حیوانات از جمله موش‌ها در طول حیات، نورون‌های مغزی جدید می‌سازد و هم‌اکنون این دانشمندان به شواهد علمی غیرمستقیم دست یافته‌اند که نشان می‌دهد مغز انسان هم می‌تواند چنین کاری انجام دهد.

امیدی تازه برای درمان مبتلایان به آسیب‌های مغزی:

مغز انسان و تولید سلول‌های تازه

ü دانشمندان پیش از این می‌دانستند که مغز سایر حیوانات از جمله موش‌ها در طول حیات، نورون‌های مغزی جدید می‌سازد و هم‌اکنون این دانشمندان به شواهد علمی غیرمستقیم دست یافته‌اند که نشان می‌دهد مغز انسان هم می‌تواند چنین کاری انجام دهد.

 

 

محققان اعلام کردند که شواهد علمی تازه نشان می‌دهد مغز انسان می‌تواند سلول‌های جدید مغزی تولید کند.

به‌زارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به‌گفته‌ی محققان این کشف می‌تواند به‌دستیابی به روش‌های نوین و بهتر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌های مغزی منجر شود.

دانشمندان پیش از این می‌دانستند که مغز سایر حیوانات از جمله موش‌ها در طول حیات، نورون‌های مغزی جدید می‌سازد و هم‌اکنون این دانشمندان به شواهد علمی غیرمستقیم دست یافته‌اند که نشان می‌دهد مغز انسان هم می‌تواند چنین کاری انجام دهد.

محققان با استفاده از تصویر MRI، اسکن‌ها و تصاویر میکروسکوپ‌های الکترونیکی موفق به مشاهده‌ی این سلول‌های جدید شده‌اند.

محققان اعلام کردند که در حیوانات، آسیب مغزی تولید سلول‌های جدید را تقویت می‌کند و این مطالعات، اساسی برای وجود چنین احتمالی در مغز انسان بزرگسال نیز در اختیار محققان قرار می‌دهد.

محققان می‌گویند: مغز انسان ساختار بسیار پیچیده‌تری دارد بنابراین پیدا کردن چنین سلول‌هایی در مغز انسان دشوارتر از موش‌های آزمایشگاهی است.

 

 

 

 

 

 


     منبع خبر : ايسنا

بازگشت