متن كامل خبر
آغاز دومین دوره‌ی مسابقه‌های جهانی ربوکاپ آزاد ایران 16 فروردین 1386 در تهران

تاريخ خبر : 13/1/1386امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 1457

با توجه به گزارش ناظران اولین دوره‌ی مسابقه‌های ربوکاپ آزاد ایران به فدراسیون جهانی، تصمیم‌هایی برای میزبانی مسابقه‌های جهانی ربوکاپ 2010 در جزیره‌ی کیش اخذ شده است.

آغاز دومین دوره‌ی مسابقه‌های جهانی ربوکاپ آزاد ایران

16 فروردین 1386 در تهران

ü با توجه به گزارش ناظران اولین دوره‌ی مسابقه‌های ربوکاپ آزاد ایران به فدراسیون جهانی، تصمیم‌هایی برای میزبانی مسابقه‌های جهانی ربوکاپ 2010 در جزیره‌ی کیش اخذ شده است.

 

 

دومین دوره‌ی مسابقه‌های بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران از 16 تا 18 فروردین 1386 با حضور 382 تیم داخلی و خارجی در تهران برگزار می‌شود.

به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «دومین دوره‌ی مسابقه‌های بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران» با حضور 16 تیم خارجی از کشورهای چین، بزریل، امارات متحده‌ی عربی، اسپانیا، مکزیک و ترکیه و 366 داخلی، 6 نفر از ناظران جهانی روبوکاپ و پروفسور آسارا - رئیس فدراسیون جهانی ربوکاپ - در سالن‌های 40 و 44 نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

این مسابقه‌ها در سه لیگ «روبات‌های دانش‌اموزی»، «روبات‌های واقعی» و «روبات‌های شبیه‌سازی شده» برگزار می‌شود که لیگ «روبات‌های دانش‌اموزی» شامل 18 تیم در بخش «روبات‌های امداد»، 17 تیم در بخش «روبات‌های فوتبالیست یک به یک»، 15 تیم در بخش «روبات‌های فوتبالیست دو به دو» و ‌108 تیم در بخش «روبات‌های تعقیب خط» است.

لیگ «روبات‌های واقعی» نیز شامل شش تیم در بخش «روبات‌های فوتبالیست سایز متوسط»، هفت تیم در بخش «روبات‌های فوتبالیست سایز کوچک»، 16 تیم در بخش «روبات‌های خانگی»، هشت تیم در بخش «روبات‌های انسان‌نما»، 25 تیم در بخش «روبات‌های امدادگر»، 21 تیم در بخش «روبات‌های مین‌یاب» و 33 تیم در بخش «روبات‌های نمایشی» می‌باشد.

هم‌چنین در لیگ «شبیه‌سازی» با حذف «شبیه‌ساز فوتبال دو بعدی»، 53 تیم در قسمت «شبیه‌سازی فوتبال سه‌بعدی»، 13 تیم در قسمت «شبیه‌سازی مربی فوتبال»، 29 تیم در قسمت «شبیه‌ساز امداد» و 13 تیم در قسمت «شبیه‌سازی روبات‌های مجازی» شرکت کرده‌اند.

«دکتر موسی‌خانی» رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین و مسؤول برگزاری دومین دوره‌ی مسابقه‌های بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران با اشاره به اهمیت برگزاری این مسابقه‌ها با توجه به پتانسیل‌های داخلی گفت: در سطح جهان، پنج مسابقه‌ی رسمی برگزار می‌شود که شامل: ربوکاپ آزاد «آلمان»، «امریکا»، «ژاپن»، «هلند» و «ایران» است و در سایت فدراسیون جهانی قرار می‌گیرد.

به‌گفته‌ی وی، برگزاری مسابقه‌ها در کشور، توانایی علمی و اجرایی مسؤولان روباتیک کشور را نشان می‌دهد که به گسترش دانش روباتیک و علوم کامپیوتر یاری می‌رساند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین خاطرنشان کرد: با توجه به گزارش ناظران اولین دوره‌ی مسابقه‌های ربوکاپ آزاد ایران به فدراسیون جهانی، تصمیم‌هایی برای میزبانی مسابقه‌های جهانی ربوکاپ 2010 در جزیره‌ی کیش اخذ شده است.

گفتنی است بنابر اعلام مسؤولان، مسابقه‌های افتتاحیه‌ی دومین دوره‌ی مسابقه‌های ربوکاپ آزاد ایران با حضور جمعی از مسؤولان و نمایندگان مجلس با سخنرانی رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در روز 16 فروردین 1386 برگزار می‌شود.

 

 

 

 

 

 


     منبع خبر : ايسنا

بازگشت