متن كامل خبر
برگزاری نخستین کنگره‌ی بین‌المللی دانشجویان علوم پزشکی در شیراز دوم تا چهارم خرداد 1386

تاريخ خبر : 15/2/1386امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 1411

- این کنگره به‌عنوان بزرگ‌ترین گردهمایی محققان و پژوهشگران جوان عرصه‌ی علوم پزشکی کشور است که با حمایت معاونت فن‌آوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ویژه‌ی توسعه‌ی فن‌اوری نانو ریاست جمهوری به‌میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برپا می‌شود. - عمده‌ترین اهداف کنگره را ارتقای سطح علمی - پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی کشور، ارائه‌ی آخرین دستاوردهای علمی - تحقیقاتی دانشجویان علوم پزشکی و توانمندسازی پژوهشی دانشجویان است. - دبیرخانه‌ی علمی کنگره در جهت کارامدتر کردن فرایند دریافت و داوری مقاله‌ها، اقدام به طراحی وب‌سایت کنگره کرده تا تمام مراحل ثبت‌نام نویسندگان، دریافت مقاله‌ها و داوری آن‌ها به‌صورت آنلاین انجام شود.

دوم تا چهارم خرداد 1386

برگزاری نخستین کنگره‌ی بین‌المللی دانشجویان علوم پزشکی در شیراز

 ü این کنگره به‌عنوان بزرگ‌ترین گردهمایی محققان و پژوهشگران جوان عرصه‌ی علوم پزشکی کشور است که با حمایت معاونت فن‌آوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ویژه‌ی توسعه‌ی فن‌اوری نانو ریاست جمهوری به‌میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برپا می‌شود.

 ü عمده‌ترین اهداف کنگره را ارتقای سطح علمی - پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی کشور، ارائه‌ی آخرین دستاوردهای علمی - تحقیقاتی دانشجویان علوم پزشکی و توانمندسازی پژوهشی دانشجویان است.

 ü دبیرخانه‌ی علمی کنگره در جهت کارامدتر کردن فرایند دریافت و داوری مقاله‌ها، اقدام به طراحی وب‌سایت کنگره کرده تا تمام مراحل ثبت‌نام نویسندگان، دریافت مقاله‌ها و داوری آن‌ها به‌صورت آنلاین انجام شود.

 

 

نخستین کنگره‌ی بین‌المللی و هشتمین کنگره‌ی سالیانه پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی از دوم تا چهارم خرداد 1386 در شیراز برگزار می‌شود.

به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «دکتر بهنام صباحیان» دبیر کنگره‌ی بین‌المللی و هشتمین کنگره‌ی سالیانه‌ی پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی با اعلام این خبر افزود: این کنگره به‌عنوان بزرگ‌ترین گردهمایی محققان و پژوهشگران جوان عرصه‌ی علوم پزشکی کشور است که با حمایت معاونت فن‌آوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ویژه‌ی توسعه‌ی فن‌اوری نانو ریاست جمهوری به‌میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برپا می‌شود.

وی عمده‌ترین اهداف کنگره را ارتقای سطح علمی - پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی کشور، ارائه‌ی آخرین دستاوردهای علمی - تحقیقاتی دانشجویان علوم پزشکی و توانمندسازی پژوهشی دانشجویان عنوان کرد و خاطر نشان کرد: میزبانی کنگره‌ی سالیانه پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی در سال 86 بنابر تصمیم شورای سیاست‌گذاری تحقیقات دانشجویی به‌عهده‌ی «دانشگاه علوم پزشکی شیراز» قرار گرفت.

«دکتر صباحیان» با اشاره به پیشرفت روز افزون علوم پزشکی در سطوح ملی و جهانی یاداور شد: در این راستا و به‌منظور دستیابی به چشم‌اندازی غنی و دستاوردهای ارزشمند، ستاد برگزاری کنگره به راه‌اندازی «دبیرخانه‌ی علمی» اقدام کرده که این دبیرخانه تمام تلاش خود را آغاز در راستای ارتقای سطح علمی و پژوهشی کنگره برای همگامی با جنبش‌های علمی کشور و تولید علم در سطح جهان متمرکز کرده است.

وی اضافه کرد: به‌همین منظور، دبیرخانه‌ی کنگره بر آن شد تا برای اولین بار این کنگره‌ی سالیانه را در ابعاد بین‌المللی برگزار کند و با اعلام فراخوان و دعوت از کشورهای مختلف و دریافت مقاله‌های پژوهشی و متون تحقیقی از سایر کشورهای جهان و حضور شرکت‌کنندگان خارجی، گامی هرچند کوچک در جهت هم‌اندیشی علمی بردارد.

دبیر کنگره‌ی بین‌المللی و هشتمین کنگره‌ی سالیانه پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی ایده‌های نوین در علوم پزشکی را از دیگر اقدام‌ها و برنامه‌های کنگره ذکر کرد و افزود: دبیرخانه‌ی علمی کنگره در جهت کارامدتر کردن فرایند دریافت و داوری مقاله‌ها، اقدام به طراحی وب‌سایت کنگره کرده تا تمام مراحل ثبت‌نام نویسندگان، دریافت مقاله‌ها و داوری آن‌ها به‌صورت آنلاین انجام شود.

«دکتر صباحیان» با اشاره به استقبال گسترده‌ی پژوهشگران و محققان داخلی و خارجی، حضور چهره‌ها و اساتید معتبر و صاحب‌نظر در کنگره و پیش‌بینی ده‌ها برنامه‌ی جنبی و کارگاه سمپوزیوم و سخنرانی اظهار امیدواری کرد که این رویداد بزرگ ملی و بین‌المللی متناسب با شأن و نام ایران با دستاوردهای ارزشمند و ماندگار برپا شود.

 

 

 

 

 

 

 


     منبع خبر : ايسنا

بازگشت