متن كامل خبر
گوگل بد‌ترین موتور جست‌و‌جو!!!

تاريخ خبر : 22/3/1386امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 1029

- موارد بی‌شماری از نقض و مخالفت با رعایت حریم شخصی در عملکرد گوگل در مقایسه با موتور‌های جست‌وجوی اینترنتی دیگر مشاهده شده است.

گوگل بد‌ترین موتور جست‌و‌جو!!!

موارد بی‌شماری از نقض و مخالفت با رعایت حریم شخصی در عملکرد گوگل در مقایسه با موتور‌های جست‌وجوی اینترنتی دیگر مشاهده شده است.

 

 

 

سازمان بین‌المللی ناظر بر حریم خصوصی، گوگل را به‌دلیل مراقبت فراگیر از کاربران خود و تحکیم دشمنی علیه حریم شخصی، بدترین موتور جست‌وجوی اینترنتی خواند.

به‌گزارش ایسنا، سازمان نظارت بر حریم خصوصی، آزادی‌های شهروندی و حقوق بشر (Privacy International) براساس یافته‌هایی - که حاصل شش ماه پژوهش این سازمان است - گوگل را در زمینه‌‌ی رعایت حریم شخصی کاربران در میان 23 شرکت موتور جست‌وجوی اینترنتی در رتبه‌ی‌ آخر قرار داد و شرکت‌های «مایکروسافت» و «یاهو» در جایگاه بهتری نسبت به گوگل قرار گرفتند.

این سازمان اعلام کرد: هرچند قرار دادن گوگل در ردیف آخر این رتبه‌بندی جنجال‌برانگیز خواهد بود اما در حین این تحقیقات، موارد بی‌شماری از نقض و مخالفت با رعایت حریم شخصی در عملکرد گوگل در مقایسه با موتور‌های جست‌وجوی اینترنتی دیگر مشاهده شد.

این گروه هم‌چنین میزان زیادی از داده‌هایی را که گوگل درباره‌‌ی کاربران جمع‌اوری کرده را نیز ذکر کرده است اما مسؤولان اجرایی گوگل درباره‌ی یافته‌های این گزارش، حاضر به اظهارنظر نشده‌اند اما این سازمان در نامه‌ای سرگشاده به گوگل، این شرکت را متهم کرد که در واکنش به یافته‌های این گروه، به بدنام کردن آن اقدام کرده و خواهان عذرخواهی گوگل شد.

 

 

 


     منبع خبر : ايسنا

بازگشت