متن كامل خبر
جدیدترین دستاوردها در زمینه‌ی کاربرد «سلول های بنیادی‌» و «فناوری نانو» در دندانپزشکی در کنگره‌ی انجمن دندانپزشکی ایران

تاريخ خبر : 23/3/1386امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 919

- معرفی درمان‌های جدید اندودونتیکس برای پُر کردن کانال ریشه دندان از سوی متخصصان این رشته از دیگر برنامه‌های این کنگره‌ی چهار روزه را تشکیل می‌دهد. - «دکتر وحید گلپایگانی» از «نانوتکنولوژین به‌عنوان شیوه‌ی نوین دیگری نام برد که طی سال‌های اخیر به ویژه در رشته‌ی دندانپزشکی بسیار تحول یافته است.

جدیدترین دستاوردها در زمینه‌ی

کاربرد «سلول های بنیادی‌» و «فناوری نانو» در دندانپزشکی

در کنگره‌ی انجمن دندانپزشکی ایرانجدیدترین یافته‌ها در زمینه‌ی ترمیم دندان با کمک سلول‌های بنیادی در «چهل و هفتمین کنگره‌ی سالانه‌ی انجمن دندانپزشکی ایران» از روز سه شنبه 22 خرداد 1386 به‌مدت چهار روز در محل اجلاس سران کشورهای اسلامی به بیش از پنج هزار نفر از دندانپزشکان سراسر کشور ارائه می‌شود.

به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «دکتر مجتبی وحید گلپایگانی» دبیر این کنگره با اعلام این مطلب افزود: در این کنگره هم‌چنین مباحث نوین در زمینه‌ی پیشگیری و درمان کنترل عفونت دهان و دندان، کاربرد لیزر در دندانپزشکی، بهداشت دهان و دندان و ... در قالب‌ سخنرانی، پانل، پوستر و کارگاه‌های عملی به متخصصان معرفی می‌شود.

وی افزود: در پانل ویژه‌ی این کنگره، سخنرانان در مورد مطالبی هم‌چون «نانوتکنولوژی»، «دندانپزشکی زیبایی»، «درمان‌های مختلف» در دندانپزشکی مانند: «ایمپلنت» و «درمان ریشه‌ی دندان» (اندودنتیکس) به سخنرانی پرداخته و با شرکت‌کنندگان به بحث و تبادل اطلاعات می‌پردازند.

دبیر کنگره‌ی سالانه‌ی انجمن دندانپزشکی ایران اظهار داشت: معرفی درمان‌های جدید اندودونتیکس برای پُر کردن کانال ریشه‌ی دندان از سوی متخصصان این رشته از دیگر برنامه‌های این کنگره‌ی چهار روزه را تشکیل می‌دهد.

«دکتر وحید گلپایگانی» از «نانوتکنولوژی» به‌عنوان شیوه‌ی نوین دیگری نام برد که طی سال‌های اخیر به ویژه در رشته‌ی دندانپزشکی بسیار تحول یافته است.

وی یاداور شد: پیشرفت مواد دندانپزشکی طی سال‌های اخیر مرهون نانوتکنولوژی بوده است.

به‌گفته‌ی دبیر چهل و هفتمین کنگره‌ی انجمن دندانپزشکی ایران، مواد جدید نانوتکنولوژی بسیار ریزتر و میکروسکوپی‌تر از واحد «میکرو» بوده که افزایش دقت و بهبود نتیجه‌ی عمل را به‌همراه دارد.

وی عنوان کرد: شرکت‌های مواد تجهیزات دندانپزشکی نیز با ارائه‌ی مواد و تجهیزات جدید دندانپزشکی به جامعه‌ی دندانپزشکان آنان را با دانش روز مواد و تجهیزات دندانپزشکی آشنا می‌‌کند؛ به‌علاوه این کنگره فرصت مناسبی برای تبادل افکار بیش از پنج هزار دندانپزشک را از سراسر کشور میسر می‌‌کند.


     منبع خبر : ايسنا

بازگشت