متن كامل خبر
تخریب سلول‌های سرطانی به‌کمک نانوبمب‌ها

تاريخ خبر : 23/3/1386امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 938

- در حال حاضر تحقیقات جدید در زمینه‌ی نوردرمانی بر روی استفاده از نانولوله‌های کربنی تک‌جداره ترکیبی با نور نزدیک مادون قرمز برای تولید گرما و از بین بردن سلول‌های سرطانی متمرکز شده است.

تخریب سلول‌های سرطانی به‌کمک نانوبمب‌ها


دانشمندان کره‌‌ای نانوبمب متخلخل سیلیکونی ساخته‌اند که در اثر تابش نزدیک مادون قرمز گرم شده و باعث انفجار سلول‌های سرطانی می‌شود.

به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در حال حاضر تحقیقات جدید در زمینه‌ی نوردرمانی بر روی استفاده از نانولوله‌های کربنی تک‌جداره ترکیبی با نور نزدیک مادون قرمز برای تولید گرما و از بین بردن سلول‌های سرطانی متمرکز شده است.

محققان دانشگاه «اینها» در کره‌ی جنوبی به‌جای نانولوله‌های کربنی از نانومواد متخلخل سیلیکونی استفاده کرده‌اند که به‌ادعای آن‌ها به‌اندازه‌ی نانولوله‌های کربنی گرما ایجاد می‌کند در عین حالی که مقدار تولید انواع مختلف یون‌های اکسیژن فعال بسیار کم‌تر از حالت قبل می‌باشد.

این اکسیژن‌های فعال - که در جریان روش‌های مرسوم نوردرمانی ایجاد می‌شوند - باعث بروز یک‌سری عوارض جانبی در بیماران تحت‌درمان از جمله: حساسیت به نور، پوسته‌ریزی، تورم و قرمزی پوست در مجاورت نور می‌شود.

اکسیژن فعال در بدن می‌تواند با سایر ملکول‌های زیستی واکنش دهد و باعث تسریع روند پیری، تضعیف سیستم ایمنی و در نهایت بروز یک‌سری بیماری‌های تحلیل‌رونده‌ی عصبی شود.

مطالعه‌ی حاضر امکان استفاده‌ی عملی از سیلیکون متخلخل به‌عنوان یک درمان جدید در سرطان‌ها را مطرح کرده است. با این حال مطالعات زیادی هم‌چون ارزیابی سمیت دارو بر جنین و انسان قبل از ورود به کارآزمایی بالینی باید انجام شود.


     منبع خبر : ايسنا

بازگشت