متن كامل خبر
پیاده‌روی موجب افزایش توده‌ی استخوانی ران و کاهش احتمالی شکستگی

تاريخ خبر : 27/3/1386امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 1071

- مطالعه‌ی دو ساله این تحقیق نشان می‌دهد که دوبار ورزش در هفته، قدرت ماهیچه‌ها را افزایش و میزان از دست رفته‌ی استخوان و درد کمر را کاهش خواهد داد.

پیاده‌روی موجب افزایش توده‌ی استخوانی ران و

کاهش احتمالی شکستگی
 مطالعه‌ی دو ساله این تحقیق نشان می‌دهد که دوبار ورزش در هفته، قدرت ماهیچه‌ها را افزایش و میزان از دست رفته‌ی استخوان و درد کمر را کاهش خواهد داد.

ورزش و تغذیه‌ی صحیح علاوه بر فواید بسیار زیاد برای بدن، کم هزینه بوده و روش مناسبی برای پیشگیری و درمان استئوپروز (پوکی استخوان) به‌شمار می‌رود.

به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «معصومه عابدزاده» پژوهشگر با مطالعه بر روی تأثیر ورزش در پیشگیری از استئوپروز (پوکی استخوان) که در پنجمین کنگره‌ی پزشکی ورزشی مطرح شد، گفت: استئوپروز یکی از مشکلات مهم سلامتی به‌خصوص در زنان است که تخمین زده می‌شود در 20 سال آینده بیش از 40 میلیون زن در دنیا به این بیماری مبتلا شوند.
وی با اشاره به این مطلب که ورزش کردن زنان به‌خصوص در دوران سالمندی بسیار با اهمیت است افزود: ورزش موجب تحریک استئوپلاست‌ها و استخوان‌سازی شده و برنامه‌های ورزشی هم‌چون: تمرینات تعادلی، قدرتی و کششی باعث افزایش استحکام استخوانی می‌شود.

وی ادامه داد: در این زمینه، ورزش‌های هوازی از جمله: پیاده‌روی بسیار توصیه شده است و به‌نظر می‌رسد که پیاده‌روی موجب افزایش توده‌ی استخوانی ران و کاهش احتمالی شکستگی شود.

«عابدزاده» در ادامه افزود: نتایج مطالعه‌ای در کشور فنلاند نشان می‌دهد که زنان یائسه با 30 دقیقه قدم زدن در روز و انجام ورزش‌های مقاومتی دوبار در هفته می‌توانند قابلیت انعطاف و تعادل بدن را افزایش داده و فشار خون و چربی خون را کاهش دهند.

در مطالعه‌ی دیگری در آلمان مشخص شد که با انجام ورزش و مصرف کلسیم و ویتامین D، تراکم استخوان در مهره‌های کمری به‌میزان زیادی افزایش می‌یابد.

«عابدزاده» در پایان گفت: هم‌چنین مطالعه‌ی دو ساله این تحقیق نشان می‌دهد که دوبار ورزش در هفته، قدرت ماهیچه‌ها را افزایش و میزان از دست رفته‌ی استخوان و درد کمر را کاهش خواهد داد.

 

     منبع خبر : ايسنا

بازگشت