متن كامل خبر
تولید میکروب‌های جدید برای تبدیل پسماندهای مواد غذایی به انرژی

تاريخ خبر : 29/3/1386امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 1146

- این میکروب‌ها می‌توانند مواد غذایی پسمانده را به گازهای زیستی - عمدتاً متان و هیدروژن - تبدیل کنند که از سوختن این گازها برق تولید می‌شود.

تولید میکروب‌های جدید

برای تبدیل پسماندهای مواد غذایی به انرژی
این میکروب‌ها می‌توانند مواد غذایی پسمانده را به گازهای زیستی - عمدتاً متان و هیدروژن - تبدیل کنند که از سوختن این گازها برق تولید می‌شود.

دانشمندان موفق به تولید میکروب‌هایی شده‌اند که می‌توانند خرده‌ها و ریزه‌های مواد غذایی را به انرژی تبدیل کنند.

به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این میکروب‌ها می‌توانند مواد غذایی پسمانده را به گازهای زیستی - عمدتاً متان و هیدروژن - تبدیل کنند که از سوختن این گازها برق تولید می‌شود و یا این گازها را می‌توان تحت فشار به حالت مایع درآورد و در راندن وسایط نقلیه خاص از آن‌ها استفاده کرد.

اما با این وجود، دانشمندان در حال حاضر اطلاعات اندکی درباره‌ی میکروب‌های تولیدکننده‌ی گازی در دست دارند که در میان راکتورها زندگی می‌کنند.
اما پروژه‌ی جدید برای تعیین ژنوم میکروب‌ها می‌تواند این وضعیت را تغییر داده و به محققان اجازه دهد که دریابند چطور میکروب‌ها فعالیت‌های گوارشی خود را انجام می‌دهند و با این شناخت محققان می‌توانند به روش‌های تازه‌ای برای تولید بیوراکتورهای ثمر بخش‌تر دست پیدا کنند.

محققان دانشگاه کالیفرنیا که بر روی این پروژه‌ی جدید کار کرده‌اند می‌گویند: بررسی فعالیت این ارگانیسم‌ها به ما به شیوه‌ی بهتری نشان می‌دهد که چگونه می‌توان از مواد زاید و پسماند، «گاز زیستی» تهیه کرد.


     منبع خبر : ايسنا

بازگشت