متن كامل خبر
تولید برق از هیدروژن دور ریز کارخانه‌ی شیمیایی

تاريخ خبر : 8/4/1386امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 1786

شرکت پیل سوختی «نوورا»(Nuvera) یک سیستم پیل سوختی «فورزا» (Forza) با توان خالص 125 کیلو وات را به شرکت ابتکارات «ساکر داوی» (Sacre-Davey) در ایالت «بریتیش کلمبیا» برای استفاده از پروژه ی به کارگیری «هیدروژن دور ریز» (IWHVP) ارسال کرد

تولید برق از هیدروژن دور ریز کارخانه‌ی شیمیایی

شرکت پیل سوختی «نوورا» (Nuvera) یک سیستم پیل سوختی «فورزا» (Forza) با توان خالص 125 کیلو وات را به شرکت ابتکارات «ساکر داوی» (Sacre-Davey) در ایالت «بریتیش کلمبیا» برای استفاده از پروژه‌ی به‌کارگیری «هیدروژن دور ریز» (IWHVP) ارسال کرد.

به‌گزارش ایسنا، این سیستم پیل سوختی یکی از سیستم‌های پیل سوختی هیدروژنی شرکت «نوورا» (Nuvera) در اندازه‌ی بزرگ محسوب می‌شود که این محصول بسته به بارگذاری سیستم، قابلیت افزایش مقیاس را دارد و هیدروژن اضافی واحدهای فراورشی شیمیایی را به جریان مستقیم برق تبدیل می‌کند.
برق تولیدی آن می‌تواند برای کاهش هزینه‌های انرژی در همان کارخانه مورد استفاده قرار گیرد و این سیستم قابلیت افزایش ظرفیت تا چند مگاوات را داشته و جریان الکتریسته را بدون آلودگی و به‌صورت موازی با چرخه‌ی موجود برای تولید جریان مستقیم برق تولید می‌کند.

این شرکت و شریک بازاریاب آن - که یکی از پیشتازان جهانی در طراحی و به کارگیری واحدهای صنعتی الکتروشیمیایی می‌باشد - پیل سوختی «فورزا» (Forza) را برای صنایع فراورش شیمیایی توسعه داده‌اند.

مدیر اجرای امور بازاریابی این شرکت، نصب این پیل سوختی را دومین آزمایش برای ارزیابی عملکرد این واحد عملیاتی در شرایط جهان واقعی و استفاده از هیدروژن به‌عنوان محصول جانبی یک واحد شیمایی دانست و تکمیل این پروژه را مرحله ی مهمی در استفاده تجاری «فورزا» (Forza) در صنایع شیمیایی قلمداد کرد.

«هیدروژن دور ریز» (IWHUP) پروژه‌ای چندمنظوره است که اوایل سال 1387 (2008 میلادی) اجرایی خواهد شد و ضمن مصرف «هیدروژن دورریز» به‌ترویج استفاده از هیدروژن برای توسعه ی زیرساخت آن کمک می‌کند.

 

 

 

 

 

 

 


     منبع خبر : ايسنا

بازگشت