متن كامل خبر
رقابت روبات‌های خانگی ایرانی در روبوکاپ 2007 آتلانتا

تاريخ خبر : 12/4/1386امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 2109

- تیم ایرانی «ساتراپ» در لیگ روبات‌های خانگی در یازدهمین مسابقه‌های جهانی روبوکاپ - که به‌میزبانی مؤسسه‌ی فناوری جورجیا در آتلانتا در حال برگزاری است - با برترین‌های دنیا در این بخش رقابت می‌کند. - مسابقه‌ها روبوکاپ 2007 در حالی از دوشنبه 12 تیر 1386 در دانشگاه «جورجیا» در آتلانتای امریکا آغاز شده است.

رقابت روبات های خانگی ایرانی

در روبوکاپ 2007 آتلانتا

تیم ایرانی «ساتراپ» در «لیگ روبات‌های خانگی» در یازدهمین مسابقه‌های جهانی روبوکاپ - که به‌میزبانی «مؤسسه‌ی فناوری جورجیا» در آتلانتا در حال برگزاری است - با برترین‌های دنیا در این بخش رقابت می‌کند.

به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «بهنام عظیمی» سرپرست تیم «ساتراپ» با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: تیم روبوتیک «ساتراپ» سال گذشته براساس کمیته‌ی ارزیابی این مسابقه در بخش روبات‌های خانگی انتخاب شد.
وی ادامه داد: در مسابقه‌های امسال بالغ بر 1700 محقق و 300 تیم روباتیک شرکت‌کننده از 39 کشور جهان حضور دارند.

«عظیمی» در ادامه با اشاره به حمایت «ایران خودرو» از این تیم گفت: اقدام این شرکت در حمایت از تیم‌های دانشجویی در طرح‌های پژوهشی و توسعه‌ای می‌تواند الگویی برای اقتصاد و صنعت ایران باشد.

گفتنی است در لیگ روبات‌های خانگی مسابقه‌ها روبوکاپ امسال، علاوه بر تیم «ساتراپ»، تیم «روبوکیت» (Robocit) از دانشگاه «فردوسی مشهد» نیز پذیرفته شده است.

«لیگ روبات‌های خانگی» از زمینه‌های جدید روبوکاپ است که از سال گذشته به جمع رقابت‌های روبوکاپ افزوده شده است. این بخش بر کاربردهای روبات‌ها در جهان واقعی و تعامل انسان، ماشین در قالب روبات‌های خودکار متمرکز شده و هدف از آن کمک به توسعه‌ی کاربردهای مفید روباتیک در عرصه‌ی زندگی روزمره است.
مسابقه‌ها روبوکاپ 2007 در حالی از دوشنبه 12 تیر 1386 در دانشگاه «جورجیا» در آتلانتای امریکا آغاز شده که تعداد زیادی از تیم‌های ایرانی پذیرفته شده در این مسابقه‌ها به‌دلیل مشکل ویزا موفق به حضور در این مسابقه‌ها نشده و در بقیه‌ی تیم‌ها نیز اغلب تنها تعداد معدودی موفق به کسب ویزا شده‌اند!!

گذشته از این مشکلات، مسأله‌ی تأمین هزینه‌های حضور در این مسابقه‌ها در شرایطی که بسیاری از تیم‌های روبوکاپ ایران علی‌رغم ماهیت دانشجویی از هرگونه اسپانسر و حمایت مالی مناسب محروم‌اند را نیز نباید از نظر دور داشت که حتی امکان سفر به کشورهای منطقه برای پیگیری ویزا را نیز از بسیاری تیم‌های متقاضی حضور در این رقابت‌ها سلب کرده است.

 

 

 

 

 

 


     منبع خبر : ايسنا

بازگشت