متن كامل خبر
ساخت روباتی با مغز مصنوعی توسط ژاپنی‌ها با الگوبرداری از مغز موش

تاريخ خبر : 15/4/1386امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 903

- این روبات می‌تواند پس از فقط یک جلسه آموزش، مکان‌هایی را که تاکنون ملاقات کرده بود باز بشناسد. مکان‌هایی را که شبیه به هم هستند از یکدیگر تشخیص دهد و در صورت قرار گرفتن در بخشی از یک مسیر مارپیچ محل خود را شناسایی کند.

ساخت روباتی با مغز مصنوعی

توسط ژاپنی‌ها با الگوبرداری از مغز موش

روباتی - که توسط یک مغز مصنوعی موش کنترل می‌شود - می‌تواند رفتار این جونده را در مجموعه‌ای از آزمایش‌های جانوری نمونه را تقلید کند.

 به گزارش ایسنا، «آلفردو وتیزن فلد» یک متخصص روبات در انستیتوی «فمی آی تام» در «مکزیکوسیتی» در این آزمایش یک سگ روبوتیک «آیبو» ساخت شرکت ژاپنی «سونی» را با نرم افزار کنترل الهام گرفته از موش دوباره برنامه‌ریزی کرده است.

«ویتزن فلد» دریافت که این روبات می‌تواند پس از فقط یک جلسه آموزش، مکان هایی را که تاکنون ملاقات کرده بود، باز بشناسد. مکان‌هایی را که شبیه به هم هستند از یکدیگر تشخیص دهد و در صورت قرار گرفتن در بخشی از یک مسیر مارپیچ محل خود را شناسایی کند. یکی از چالش‌های محققان عصر حاضر ساخت «روبات‌های ردیابی» است که قادر باشند نقشه‌هایی از محیط‌های اطراف‌اشان تهیه کنند؛ از این رو محققان به‌دنبال روشی برای طراحی و برنامه‌ریزی نرم‌افزارهای کنترلی برای چنین روبات‌هایی هستند.

 

 

 

 

 

 


     منبع خبر : ايسنا

بازگشت