متن كامل خبر
با ساخت داروی خوراکی «دفراسیروکس» ایران دومین تولید‌کننده داروی خوراکی تالاسمی در دنیا

تاريخ خبر : 6/5/1386 امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 1939

- با دستیابی صنایع دارویی کشورمان به این دارو - که با نام قرص «اسورال» تولید شده است -بیماران تالاسمی از داروی تزریقی «دسفرال» بی‌نیاز خواهند بود

با ساخت داروی خوراکی «دفراسیروکس»

کسب مقام دومی ایران در تولید داروی خوراکی تالاسمی در دنیا

متخصصان صنایع دارویی کشورمان به‌عنوان دومین کشور جهان موفق به تولید داروی خوراکی «دفراسیروکس» برای بیماران تالاسمی شدند.

به‌گزارش ایسنا، با دستیابی صنایع دارویی کشورمان به این دارو - که با نام قرص «اسورال» تولید شده است - بیماران تالاسمی از داروی تزریقی «دسفرال» بی‌نیاز خواهند بود.

«دفراسیروکس» جدیدترین دارو برای تسهیل دفع آهن در بیماران تالاسمی است که به‌شکل خوراکی و یک‌بار در روز قابل مصرف است.

دکتر «عباس کبریایی‌زاده»، رئیس مرکز رشد واحدهای فناوری فراورده‌های دارویی دانشگاه علوم پزشکی تهران در مراسم معرفی رسمی آن - که روز پنجشنبه 5 مرداد 1386 در بیمارستان میلاد برگزار شد - خاطرنشان کرد:‌ مراحل تولید این دارو از سال 82 با همکاری مرکز رشد دانشکده‌ی داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران آغاز شده و در سال 83 ماده‌ی اولیه و مولکول این دارو توسط یکی از واحدهای مستقر در مرکز فراورده‌های دارویی دانشگاه علوم پزشکی تهران تولید شد.

در ادامه با همکاری این مرکز و شرکت داروسازی اسوه مراحل تولید این دارو آغاز شد و سرانجام پس از سه سال طی مراحل تولید اولیه، کنترل کیفی و تولید صنعتی این دارو در دسترس بیماران تالاسمی ایران قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: آزمایش‌های مختلف انجام شده حاکی از کیفیت بالای فراورده‌ی تولیدی و مشابهت کامل آن با نمونه‌ی اولیه (داروی مشابه ساخت یک شرکت سوییسی) است.

 

 

 

 

 

 


     منبع خبر : ايسنا

بازگشت