شهید حامد کوچک زاده | تاریخ شهادت: ۱۲ بهمن ۱۳۹۴
زندگی‌نامه

نام و نام خانوادگی: حامد کوچک زاده
تاریخ تولد: ۱۳۶۱/۶/۲۸
محل تولد: رشت
تاریخ شهادت: ۱۳۹۴/۱۱/۱۲
محل شهادت: نبل و الزهرا، سوریه
محل دفن: رشت
وضعیت تأهل: متأهل
تعداد فرزندان: ۳
 
شهید مهدی (حامد) کوچک زاده متولد ۲۸ شهریور ۱۳۶۱ در شهرستان رشت است که روز دوشنبه ۱۲ بهمن‌ماه امسال در دفاع از حرم حضرت زینب (س) و جریان آزادسازی شهرهای نبل و الزهرا در استان حلب سوریه بر اثر اصابت ترکش خمپاره به درجه رفیع شهادت رسید. تحصیلاتش کارشناسی علوم سیاسی بود.
از شهید کوچک زاده ۳ فرزند به یادگار مانده است و فرزند سومش بعد از شهادتش به دنیا آمد.

وصیت نامه

بسم رب الشهدا و الصدیقین
مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ فَمِنهُم مَن قَضى نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ وَما بَدَّلوا تَبديلًا
بعضی از آن مؤمنان بزرگ مردانی هستند که به عهد و پیمانی که با خدا بستند کاملاً وفا کردند و بر آن عهد ایستادگی نمودند (تا برای خدا شهید شده) و برخی با انتظار (فیض شهادت) مقاومت کرده و هیچ عهدخود را تغییر ندادند.
سلام و درود ما محضر مبارک قطب عالم امکان حضرت بقیة‌الله الاعظم (عج)
سلام و درود ما بر معمار کبیر انقلاب اسلامی که روح تازه‌ای به اسلام بخشید.
سلام و درود ما بر امام خامنه‌ای عزیز که همه هستی‌ام فدایش.
سلام و درود ما بر همه دلدادگان حضرت ارباب که درس آزادگی و مبارزه و قیام را به ما آموخت تا زیر بار ظلم و ستم نرویم و در هر زمان و مکان مقابل یزیدیان زمانه که مصداق انم آن، همین آمریکا (شیطان بزرگ) می‌باشد، بایستیم. یزیدیان زمانه‌ای که با به وجود آوردن گروه‌های تکفیری (مانند داعش) درصدد نابود کردن اسلام حقیقی هستند.
آری! حال در این زمان، فرزندان خمینی (ره) می‌روند تا با خون خود عقیده و ایمان، حجاب و عفاف، مردانگی و شرف و اسلام ناب محمدی را از هجوم حرامیان پلشت، نگهبان باشند که با پشتیبانی از ولی زمانه، قدردان خون این عزیزان باشیم.
و سخت‌ترین و مشکل‌ترین کار ماندن و گوش به فرمان و اطاعت کردن از ولی و رهبر می‌باشد که بارها و بارها تأکید داشته که هان ای فرزندان روح‌الله! دارد تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی، ناتوی فرهنگی، جنگ نرم رخ می‌دهد، مراقب باشید و اجازه ندهید داستان کربلا دوباره تکرار گردد.
نگذارید داستان اندلوس دوباره تکرار گردد.
هان ای دوستان! ای سینه‌زن‌های حضرت ارباب
بر حذر باشید که بعد گذشت سه دهه از انقلاب، هنوز جنگ به پایان نرسیده است، باور کنید، باور کنید که جنگ هست و جنگ امروز بسی سخت و دشوارتر از دفاع هشت‌ساله می‌باشد.
دشمن با تمام قوا از زمین و آسمان در حال حمله به مرزهای اعتقادی و ایمانی ماست؛ حرکتی کنید.
امروز دشمن در خصوصی‌ترین لحظات ما و به خصوصی‌ترین مکان‌های ما نفوذ کرده و بنیان خانواده که یکی از ارکان مهم جامعه می‌باشد را ازهم‌پاشیده.
و چگونه است که ما نسبت به این مسائل بی‌تفاوتیم. والله قسم که اگر هرکدام از ما به اینجا (بی‌تفاوتی) برسد، یعنی اینکه دشمن تیر خلاص به ما زده است.
بی‌تفاوتی یعنی هر کس به فکر خور و خواب و خشم و شهوت باشد و لا غیر
بی‌تفاوتی یعنی اینکه نائب به حق آقام صاحب‌الزمان (عج)، امام خامنه‌ای عزیز، هر بار نسبت به این مسائل تذکر می‌دهد و ما فقط و فقط می‌شنویم، اما هیچ اقدامی نمی‌کنیم.
بی‌تفاوتی یعنی سکوت در مقابل قتل‌عام و غارت مسلمانان، یعنی سکوت در مقابل از بین بردن اسلام
دوستان اجازه ندهید این مسائل در جامعه عادی شود.
یقین بدارید دشمنان قسم‌خورده ما درصدد عادی‌سازی و از بین بردن آرمان‌های شیعه می‌باشند.
همانا که آرمان ما، تحقق بخشیدن به عدالت در کره زمین و ستاندن حق مظلومان و ستمدیدگان عالم می‌باشد.
حقیر هم به جهت پاسداری از اسلام ناب محمدی و پایداری پرچم مقدس اسلامی و مبارزه با استکبار جهانی، نابودی ظلم و ستم و نابودی اسلام آمریکایی که با ظهور گروه‌های تکفیری خود را نشان داده است، می‌روم.
باشد که اسلام عزیز سربلند و پیروز گردد.
از همسر دلسوز و مهربان، زحمت‌کش و عزیزتر از جانم، به پاس زحماتی که در این مدت کشید و سختی‌های فراوانی را تحمل کرد، ممنون و متشکرم.
امیدوارم همچنان زینب‌وار به زندگی خود ادامه دهی و فرزندانمان را کماکان ولایی تربیت کنی.
همسر روزهای سرد و گرم من! من را به خاطر کمی‌ها و کاستی‌ها ببخش و حلالم کن. مثل همیشه محتاج دعاهای خیرت هستم. اگر نبود مقاومت و پشتیبانی‌های تو، هرگز به جایی نمی‌رسیدم. از خدای کریم برای هزارمین هزاران هزار بار متشکرم که چنین نعمت خوبی را به من عطا فرمود.
در پایان از تمامی برادران و خواهران، دوستان و آشنایان حلالیت می‌طلبم.
نوکر نوکران ارباب حسین (ع)
حامد کوچک‌زاده
۱۳۹۴/۱۰/۴

گالری تصاویر
جهت مشاهده تصاویر در ابعاد بزرگتر بر روی آن‌ها کلیک نمایید
چندرسانه‌ای
بخش اول مستند شهید کوچک زاده


بخش دوم مستند شهید کوچک زاده


بخش سوم مستند شهید کوچک زاده